MIOMI
Prema dosadašnjim saznanjima, svaka peta žena starija od 35 godina ima jedan ili više mioma. Koliko su oni opasni i kako na njih utiče trudnoća?
Miomi su najčešći tumori u ginekologiji. Oni se javljaju u središnjem mišićnom sloju materice, koji se naziva miometrijum, i mogu da rastu prema trbušnoj duplji ili prema materičnoj šupljini (što je za trudnoću nepovoljnije). Iako se govori - miom, u praksi je retko da postoji samo jedan.
Uzrok nastanka mioma je i dalje nedokučiv, jedino se zna da prestankom lučenja estrogena u jajnicima (postmenopauza) njihov rast prestaje, pa dolazi do smanjenja. Inače, miomi su okrugli, sastavljeni iz više slojeva, tako da građom podsećaju na glavicu luka. Retko nastaju u grliću materice ili u blizini jajnika.
Većina mioma ne daje nikakve simptome već se otkriva slučajno, tokom rutinskog ginekološkog pregleda. Procenjuje se da samo jedna trećina mioma daje određene simptome, a najčešće se radi o krvarenju. Zapravo, krvarenje iz materice je najčešći simptom koji pacijentkinju dovodi kod ginekologa. Ono može da bude obilno, ili produženo menstruaciono krvarenje, odnosno neuredno, a javlja se između dve menstruacije.yumama.com
MIOMI
Kupke sa lekovitim biljem i kefirom
400 grama smeše lekovitih biljaka
Količina za terapiju u trajanju od 30 dana
Cena 800 dinara
Uputstvo i brza pošta
Recept Petra Jovanovića
0695497340 i 0112418228